Very Easy, Really Tasty, Very Healthy

Welcome to VRV

Register

It's easy as 1-2-3!

You Order

Choose from 7 groups of easy-prep menu categorized by country and feature

We Deliver

Provide multiple time windows for customer to choose delivery. 2-3 hours delivery upon order by our own delivery team. Pick up from our physical store option is available as well.

You Enjoy

Every ready-to-cook deliciousness is ready in 5-10 minutes

American

  • Popcorn Chicken
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brisket Sandwich
    Regular price
    from $12.99
    Sale price
    from $12.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fried Chicken Wings
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brisket Taco
    Regular price
    from $14.99
    Sale price
    from $14.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Japanese

  • Yaki Udon
    Regular price
    from $9.99
    Sale price
    from $9.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gyudon Rice Bowl
    Regular price
    from $12.99
    Sale price
    from $12.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Unagi Don Set
    Regular price
    from $10.99
    Sale price
    from $10.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tempura Platter
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Italian

  • Pesto Cream Chicken Penne
    Regular price
    from $12.99
    Sale price
    from $12.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brown Butter Shrimp Spaghetti
    Regular price
    from $14.99
    Sale price
    from $14.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Penne Bolognese
    Regular price
    from $13.99
    Sale price
    from $13.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese Ravioli
    Regular price
    from $12.99
    Sale price
    from $12.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Chinese

  • Chinese Dough Stick
    Regular price
    $1.50
    Sale price
    $1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dumplings
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Shrimp Churros
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wasabi Prawn
    Regular price
    $10.99
    Sale price
    $10.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

French

  • Braised Short Rib
    Regular price
    from $24.99
    Sale price
    from $24.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Stewed Lamb Shank
    Regular price
    from $25.99
    Sale price
    from $25.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beef Stew
    Regular price
    from $19.99
    Sale price
    from $19.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sea Bass
    Regular price
    from $24.99
    Sale price
    from $24.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Veggie

  • Vegetarian Butternut Squash Ravioli
    Regular price
    from $9.99
    Sale price
    from $9.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vegetarian Pesto Cream Penne
    Regular price
    from $10.99
    Sale price
    from $10.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vegetarian Burger
    Regular price
    from $9.99
    Sale price
    from $9.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vegetarian Bratwurst
    Regular price
    $13.99
    Sale price
    $13.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Dessert

  • Egg Tarts
    Regular price
    $7.99
    Sale price
    $7.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Triple Berry Crostata
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cocoa Bean
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pineapple Upside-Down Cake
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
Sale

Unavailable

Sold Out